فیقانسه

موزه لوور و عکس های مربوط به آن :

 

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده، این موزه که از آن به عنوان بزرگ‌ترین موزه جهان یاد می کنند از سال ۱۷۹۳ تا کنون به عنوان موزه عمومی فعال است.

تمرکز موزه‌ی لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله‌ می توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.

پیشینه

ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود،که در آن آثار باارزش هنری نگهداری می‌شد(به عنوان موزه سلطنتی) پس از انقلاب کبیر،در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

 

 مجموعه‌ها

در مجموعه‌های مختلف این موزه آثاری از دوران پیش از تاریخ تا کنون نگهداری می‌شود، می‌توان گفت معروف ترین آثار هنری و تاریخی جهان را در این موزه نگهداری می‌کنند.این محل قبل از تبدیل به موزه کاخ مخصوص زندگی پادشاه و... بود در پشت این کاخ باغ زیبایی به نام تیلری وجود دارد و رو به روی باغ نیز میدان کنکورد که یادبود هواپیمای کنکورد است وجود دارد.این مکان نزدیک خیابان معروف شانزه لیزه است.

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط محمدرضا ساکت  |